راهنمای سایز بندی لباس

برای دیدن همه محصولات سایت اینجا را کلیک کنید

 

 راهنمای سایز بندی 

معمولا برای خرید لباس بطور حضوری از سایزبندی لارج و ایکس لارج و غیره ... نام می بریم . اما این سایزبندی ها با هم متفاوت هستند. بعضی از این سایزبندی ها اروپایی ، آمریکایی و برخی ایرانی می باشند و حتی بین تولید کنندگان ایرانی نیز اندازه های این نوع سایزبندی ها با هم متفاوت هستند. در خرید حضوری امکان پرو کردن لباس و مشاهده آن از نزدیک ، به مشتری امکان انتخاب سایز دلخواه را می دهد اما در خریدهای اینترنتی و غیر حضوری این امکان فراهم نمی باشد.  فروشگاه اینترنتی لباسها برای اولین بار به منظور کمک به مشتریان گرامی برای انتخاب صحیح سایز ، بجای اکتفا به الفاظی مانند لارج و ایکس لارج و ... ، سعی کرده است تمام محصولاتی که در سایت قرار می دهد را اندازه گیری کرده و اندازه ی آنها را در صفحه مربوط به محصول درج کند. و این امر کمک شایانی به انتخاب درست سایز در خریدهای اینترنتی می کند. مشتری های عزیز ایرانی هنوز عادت به خریدهای اینترنتی ندارند و شاید با این اندازه های لباس های خود آشنا نباشد . ما بر این باوریم بزودی خرید اینترنتی لباس ، به یک امر معمول تبدیل خواهد شد و با ارائه مشخصات لباس از جمله جنس و رنگ و اندازه ، مشتری به چگونگی خرید لباس بصورت اینترنتی آشنا خواهد شد و به جای صرف وقت و هزینه در خیابان ها و بازارهای شلوغ ، یک خرید مطمئن و آسان خواهد داشت. قطعا دریافت یک بسته پستی حاوی لباسی که خریده اید خیلی لذت بخش خواهد بود و شما طعم شیرین ورود به دنیای جدید و خرید های غیر حضوری را خواهید چشید. برای تمامی موارد زیر می توانید لباس خود بطور صاف روی زمین قرار داده و اندازه گیری کنید و با اندازه های درج شده در سایت مقایسه نمایید. 

 

 تیشرت و بلوز و تاپ

برای اینگونه لباسها ، قد و عرض کار ( به سانتی متر ) مطابق با شکل زیر درج می شود. یعنی اگر قد یک تیشرت 66 و عرض آن 46 سانت باشد معمولا اندازه تیشرت به این صورت نمایش داده می شود:  46x66 سانتی متر . گاهی اوقات نیز این اعداد جدا درج می شود مثلا نوشته میشود عرض : 46 سانتی متر ، قد: 66 سانتی متر

اندازه های درج شده تقریبا مثبت و منفی یک سانت ضریب خطا دارند. یعنی ممکن است یک سانت بزرگتر یا کوچک تر باشند.

برای مشاهده تیشرت سایز بزرگ مردانه کلیک کنید

برای مشاهده تیشرت سایز بزرگ زنانه کلیک کنید

 

 


  پیراهن 

اندازه پیراهن نیز مشابه تیشرت می باشد . ممکن است در برخی از محصولات قد آستین و سرشونه برای انتخاب دقیق تر مشخص شده باشند. اندازه ها بر حسب سانتی متر درج می شوند و ممکن است مثبت و منفی یک سانت ضریب خطا داشته باشند .

راهنمای سایز بندی پیراهن مردانه

برای مشاهده پیراهن سایز بزرگ تک فروشی کلیک کنید 

 

 


  کاپشن سویشرت ژاکت

اندازه کاپشن و سویشرت نیز طبق عکس راهنمای زیر با عرض و قد مشخص شده اند . اندازه ها در سایت بر حسب سانتی متر درج می شوند و ممکن است مثبت و منفی یک سانت ضریب خطا داشته باشند .

راهنمای کاپشن سویشرت ژاکت

برای مشاهده سویشرت و هودی سایز بزرگ کلیک کنید 

 

 


 شلوار و شلوارک 

برای شلوار ، معمولا قد شلوار و عرض آن درج می شود. برای برخی شلوار ها اندازه فاق نیز درج می شود. عرض شلوار به دو صورت ممکن است تعیین شود. یا عرض باسن در حالت معمول درج می شود یا عرض باسن در حالت تا شده ... عکس زیر این دو حالت را به شما نشان می دهد.

راهنمای سایز خرید شلوار

 

سایز شلوار : تا به حال در خرید شلوار خود معمولا با سایزهایی مانند 38 ، 40 ، 42 و الی ...  آشنایی داشته اید. گاهی همان شلواری که سایز 40 برای شما مناسب است فروشنده به شما سایز 32 می دهد و داخل شلوار نیز 32 درج شده است و اندازه می باشد. این به خاطر مقیاس های متفاوت هر تولید کننده یا کشور است که بر اساس سانتی متر یا اینج یا دور کمر یا طول کمر و غیرو ... اندازه ها را درج کرده اند. اکثر کشورها اندازه های خاص خود را دارند. به دلیل اینکه هم با تولیدات کشورهای دیگر و هم تولیدات داخلی مواجه هستیم بنابراین با سایزها و مقیاسهای متقاوت روبرو می شویم.

√  ما برای سهولت انتخاب شما در سایت لباس ها،  از یک استاندارد در مورد شلوار ها استفاده کرده ایم. مثلا اگر گفته میشود شلواری مناسب سایز 40 است یعنی اگر آن شلوار را رو زمین بگذارید و مطابق عکس بالا، قسمت کمر را اندازه بگیرید 40 سانتی متر می باشد ( فقط طول کمر نه دور کمر ) .

√  بالای برخی از شلوارها کشی هستند ( اکثر شلوارهای اسلش اینگونه هستند ) در اینگونه شلوارها مثلا گفته شده : مناسب سایز 38 تا 42  ، چرا که به دلیل کشی بودن بالای شلوار مناسب چندین سایز می شود.

√  اگر میخواهید ببینید چه سایزی بر حسب اندازهای ما مناسب شما می باشد. یک شلوار رسمی ( مثلا جین یا کتان ) خود را در حالی که دکمه بالای آن بسته است را روی زمین بگذارید و کمر آن را ( مطابق با شکل بالا، طول کمر نه دور کمر ) اندازه بگیرید. اگر مثلا 46 سانتی متر شد . یعنی سایز مناسب شما در سایت ما 46 سانتی متر است.

برای مشاهده شلوار و شلوارک سایز بزرگ مردانه کلیک کنید

برای مشاهده شلوار و شلوارک سایز بزرگ زنانه کلیک کنید

 

 


 راهنمای سایز شورت

ممکن است در برخی از شورت های موجود در سایت ، راهنمای سایز ، همراه با عکس در خود محصول موجود باشد. اما اگر فقط عرض شورت در قد شورت به سانتی متر درج شده بود اندازه ها مشابه با عکس های زیر هستند.

راهنمای سایز خرید شورت

راهنمای سایز شورت پادار

برای مشاهده لباس زیر سایز بزرگ مردانه کلیک کنید 

برای مشاهده لباس زیر سایز بزرگ زنانه کلیک کنید 

 

 


 فری سایز

فری سایز یا فیری سایز ( Free Size ) معمولا به لباسهایی گفته می شود که به دلیل خاصیت پارچه کمی حالت کش دارد و به چندین سایز اندازه می شود. از این واژه بیشتر برای لباس های زنانه استفاده می شود. مثلا وقتی می گوییم تاپ شلوارکی فری سایز می باشد یعنی به سایز 36 تا 42 اندازه می شود. طبعا برای سایز 36 کمی راحت و برای سایز 42 کمی جذب تر خواهد بود. در برخی از لباس ها مانند مارک های معروف ترکیه ، فری سایز در یک یا دو و یا حتی سه اندازه ارائه می شود. یعنی مثلا فری سایز  اسمال و مدیوم ( S-M )  که برای سایز 36 تا 42 مناسب است و فری سایز لارج و ایکس لارج ( L-XL ) که برای سایز 40 تا 46 مناسب است. در فروشگاه اینترنتی لباس ها ، محصولاتی که فری سایز باشند در توضیحات محصول مشخص شده اند.

همچنین در این فروشگاه لباسهای سایز بزرگ مردانه عرضه می گردد برای مشاهده مدل های سایز بزرگ کلیک کنید

 خرید اینترنتی لباس را شروع کنید :

برای دیدن مدل های جدید کلیک کنید

شاید در دفعات اول ، خرید اینترنتی لباس کمی برای شما مشکل باشد. اما با یک بار خرید و کسب تجربه ، خرید لباس به صورت اینترنتی بسیار لذت بخش خواهد بود. شروع کنید و با دنیای پیشرفته امروزی ، همگام شوید.

استفاده و کپی برداری از کلیه مطالب و محتویات این سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

برای مشاهده سایز بزرگ مردانه کلیک کنید 

برای مشاهده سایز بزرگ زنانه کلیک کنید